Ako som sa zbavil žalúdočného vredu

Peptický vredRozpoviem vám svoj príbeh dlhodobo nesprávne udržiavanej životosprávy, ktorá vyústila až do diagnostikovania žalúdočného vredu a následných útrap spojených s liečbou môjho žalúdka od tohto zdravotného problému. Hoci by som nerád predbiehal, už dopredu vám prezradím, že tento príbeh má štastný koniec. Žalúdočného vredu som sa úspešne zbavil a navyše som sa naladil na dlhodobé udržiavanie zdravej životosprávy. Vráťme sa však na začiatok tohto príbehu…

Ako sa nesprávna životospráva podpísala na mojom zdraví

Drvivú väčšinu môjho zamestnania tvorí sedenie v kancelárii za počítačom a vykonávanie rôznych administratívnych úkonov. Raňajky som jedával málokedy, popravde, ráno som ani nemal chuť vôbec niečo jesť. To sa však prejavovalo na nedostatku energie a malátnosti. Ako účinný recept proti tomuto ošemetnému stavu som považoval každodenný šálok kávy. Kávička na lačný žalúdok v spojení s ďalšími faktormi ako nedostatok pohybu, stres v práci a nezdravá strava sa napokon podpísali na mojich prvých zdravotných problémoch. Bolesti a kŕče brucha. Najskôr som si myslel, že som len zjedol niečo dráždivé, a tak som si dal dvojdňovú diétu. Problémy však pretrvávali aj naďalej. Keďže zdravotné ťažkosti neutíchali, ba naopak, môj stav sa ešte viac zhoršoval, rozhodol som sa navštíviť svojho lekára. Verdikt lekára bol pre mňa zdrvujúci.

Diagnóza: peptický vred na žalúdku.

žalúdočný vred - lekárBolesti a kŕče žalúdka, k tomu neutíchajúce hnačky sa mi stali pravidelným utrpením. Keď som si myslel, že u gastroentrológa sa moje utrpenie skončí naordinovaním nejakých zázračných tabletiek, netušil som, čo ma ešte len čaká. Gastroskopia! Hororový zákrok, pri ktorom mi doktor zavádzal hadičku so sondou cez ústa až do žalúdka. Hoci mi lekár aplikoval lokálne znecitlivenie a ubezpečil, že pokiaľ budem pokojne dýchať nosom, všetko bude v poriadku, k tomuto zákroku sa nechcem vrátiť už nikdy v živote. Doteraz som rád, že som mu nepovracal celú ambulanciu. Každopádne jeho diagnóza, a síce že mám žalúdočný vred, bola pre mňa len logickým vyústením dlhodobého nezdravého životného štýlu.

“Žalúdočný vred je v mnohých prípadoch dôsledkom infekcie baktériou helikobakter pylori. V kritických prípadoch je nutné vred odstrániť chirurgicky. Najskôr však skúsime neinvazívnu liečbu antibiotikami na eradikáciu helikobaktera. Žalúdočný vred sa môže následne zahojiť a nebude nutná operácia.”

To boli slová lekára po vyhodnotení mojich vyšetrení.

Moja liečba žalúdočného vreda bez antibiotík

Hoci doteraz som vždy veril profesionálom, akým bol nepochybne aj tento doktor, zo slova antibiotiká ma vždy mrazilo. Spojenie ANTI a BIO v slove antibiotikum nenapovedá nič prirodzené, a práve preto mám voči nim prirodzený odpor. A tak som začal hľadať na internete skúseností ľudí so žalúdočným vredom predo mnou a najmä ako sa ho dá zbaviť bez antibiotík. Narazil som na rôzne spôsoby ľudí ako na žalúdočný vred, napríklad jedenie surového cesnaku, či brokolice. Asi si viete predstaviť moje “nadšenie” zo zaradenia týchto potravín do pravidelného jedálnička, obzvlášť s prihliadnutím na svoj spoločenský život a zamestnanie. A tak som hľadal ďalej, až kým som sa nedostal ku Chioskej mastiche. Ohľadom mastichy boli v oblasti žalúdočných ťažkostí a vredov vykonané aj nejaké vedecké výskumy a skúsenosti ľudí boli v prevažnej miere pozitívne. Jediné, čo ma odrádzalo od Chioskej mastichy bola jej vysoká cena.

“Ak však máte neúmerné bolesti brucha a žalúdočné problémy, tak je vám jasné, že vaše zdravie je to posledné, na čom by ste mali šetriť.”

mastichaterapia

 

Pri porovnávaní predajcov som našiel na internete certifikovaný eshop s originálnou Chioskou mastichou www.mastichaterapia.sk. Na tomto eshope ma zaujalo najmä poradenstvo nielen ohľadom mastichy, ale aj viacerých žalúdočných problémov. Po telefonickej konzultácii s ich poradcom som si objednal 2 balenia Masticha Active a k tomu som si kúpil test na helikobakter zdarma, vďaka čomu môžem otestovať úspešnou terapie po dobratí kapsúl.

Chioská masticha a celková úprava životosprávy

Pri poradenstve mi odporučili, že masticha má najlepšie účinky ak zapracujem aj zmenu jedálnička, aj celkovej životosprávy, aby sa nestalo, že sa mi po terapii moje problémy vrátia späť. Bolo potrebné najmä:

  • zaradiť do svojho životného štýlu viac pohybu
  • obmedziť mastné, vyprážané a dráždivé jedlá
  • obmedziť alkohol
  • vylúčiť pitie kávy na lačný žalúdok
  • neúmerne sa nestresovať

Musím priznať, že po takejto úprave a pravidelnom užívaní Chioskej mastichy som pocítil ustúpenie problémov (bolesti brucha a hnačky) už po prvom týždni. Pokračoval som však na základe odporúčení jedno-mesačnej kúry, počas ktorej som spotreboval celé dve balenia Masticha Active, aby bolo zabezpečené dostatočné pôsobenie mastichy proti môjmu žalúdočnému vredu. Kedže vonkajšie problémy som už nejaký čas nepociťoval, nemohol som sa dočkať vykonania testu na kontrolu mojej terapie. Po doužívaní mastichy som počkal pre istotu ešte týždeň, aby boli výsledky objektívne a hľa:

Výsledok – výskyt helikobaktera a žalúdočného vredu negatívny!

Neprítomnosť helikobaktera v mojom žalúdku napovedá, že môj žalúdočný vred by mal byť zahojený, čo sa mi potvrdilo tým, že žiadne žalúdočné ťažkosti sa už nevrátili. Takže už žiadne bolesti brucha, žiadne nafukovanie, žiadne hnačky. Viem však, že pokiaľ sa mi tieto problémy nemajú vrátiť, musím ostať verný zdravej životospráve aj bez mastichy. A hoci to bolo spočiatku ťažké (istý nezvyk), teraz mi je to už úplne prirodzené a navyše sa vďaka tomu cítim lepšie po telesnej i duševnej stránke. Na záver mi ostáva už len dodať, že pri podobných problémoch odporúčam tento postup zvoliť každému! 😉

Tu nájdete odkaz na Chioskú mastichu, ktorú som užíval: 2x Masticha Active + jablčný ocot

Ako som sa zbavil žalúdočného vredu